Drewno

Produkty, które chronią bezpiecznie twoje drewno.

W naszej ofercie znajdują się produkty do dekoracji i konserwacji drewna. Zapewniają one ochronę przeciwko otaczającemu środowisku. Chronią drewno przed warunkami atmosferycznymi, grzybami i szkodnikami. Przeznaczone są dla środowiska wewnętrznego i zewnętrznego. Jako producent oferujemy szeroką gamę odcieni impregnatów, lazur oraz olejów.

 

IMPREGNATY (S-1023)

Roztwór żywic alkidowych w rozpuszczalnikach organicznych z dodatkiem wysychających olejów zawiesiny pigmentów organicznych i nieorganicznych oraz specjalnych adytyw.

Cechy produktu:

 • wysoka stabilność na zewnątrz
 • wysoka odporność na promieniowanie UV
 • łatwa aplikacja i odnawianie powłoki
 • dogłębna penetracja drewna
 • paraprzepuszczalność
 • drewno oddycha bez ograniczeń

Przeznaczenie:
Przeznaczony do lazurowania drewna narażonego na działanie czynników atmosferycznych i do wykańczania powierzchni drewna we wnętrzach, achowuje charakterystyczny rysunek drewna jednocześnie podkreśla go.

Nanoszenie:
Pędzlem, wałkiem w temperaturze 10-25 °C. Nie wsiąknięte resztki lakieru po 10-20 minutach zetrzeć suchym pędzlem lub szmatką. Do zastosowań na zewnątrz zaleca się 2 warstwy (malowanie pędzlem), we wnętrzach 1-2 warstwy.

Dostępne opakowania:
0,9 L, 2,5 L, 8 L, 18 L

Wydajność teoretyczna:
W zależności od odcienia 8-13 m2 na 1 kg lakieru w jednej warstwie, ew. 7-13 m2 na 1 litr przy zużyciu lakieru 80 -120 g/m2.

LAZURY (S-1025)

Skład:
Roztwór żywic alkidowych i modyfikowanych olejów w rozpuszczalnikach organicznych z dodatkiem zawiesiny pigmentów nieorganicznych, adytyw i sykatyw.

Przeznaczenie:
Przeznaczona jest do grubowarstwowego lazurowania drewna na zewnątrz i we wnętrzach. Zachowuje charakterystyczny rysunek drewna i podkreśla go. Zapewnia wysokiej jakości ochronę przed promieniowaniem UV. Do zastosowań na zewnątrz zalecamy przed użyciem lakieru impregnację drewna impregnatem grzybobójczym FUNGISTOP S 1031. PROFI LAZURA S 1025 ma charakter tiksotropowy, który zapewnia podczas aplikacji zmianę lepkości na łatwą do aplikacji. Przed nanoszeniem pędzlem i wałkiem nie trzeba rozcieńczać ani mieszać, przy aplikacji urządzeniem wysokociśnieniowym lekko zamieszać lakier. Lakier aplikować na suchy, czysty, dojrzały (optymalna wilgotność drewna do 12%), przeszlifowany i gładki podkład przy temperaturze 15-25 oC. Do zastosowań we wnętrzach zalecamy 1 – 2 warstwy, na zewnątrz minimalnie 3 warstwy tak, aby całkowite zużycie wynosiło do 200-250 ml lakieru na 1 m2 powierzchni. Po ukończeniu pracy narzędzia natychmiast oczyścić rozcieńczalnikiem S 6006 (nie jest przeznaczony do mycia skóry!). Odcieni 0T00, 0T63, 0T69, 0T80, 0T22 można używać do wykańczania powierzchni mebli i zabawek dziecięcych – spełniają wymagania normy ČSN EN 71 część 3.

Lakier może być stosowany do malowania powierzchni pośrednio stykających się z artykułami spożywczymi, paszami, wodą pitną. Odcieni 0T00, 0T63, 0T69, 0T80, 0T22 można używać do wykańczania powierzchni mebli i zabawek dziecięcych.

Nanoszenie:
Pędzlem, wałkiem, natryskiem

Dostępne opakowania:
0,9 L, 2,5L, 9 L.

Wydajność teoretyczna:
WDo zastosowań we wnętrzach zaleca się 1-3 warstwy. Do zastosowań na zewnątrz 3 warstwy (pędzlem) tak, aby całkowite zużycie wynosiło ok. 200 - 250 ml lakieru na 1 m2 lakierowanej powierzchni.

OLEJE (O-1020)

Lazury olejowe przeznaczone do penetracyjnego jednowarstwowego lazurowania drewna, płyt pilśniowych i podobnych porowatych podkładów, przeważnie do stosowania na zewnątrz, ale również do wewnątrz. Zachowuję i podkreślą rysunek drewna. Lazura przeznaczona jest przede wszystkim na powierzchnie drewniane i elementy konstrukcyjne drewnianych budowli takich, jak domy, domki rekreacyjne, budynki cembrowane, płoty, pergole itd.

Zalety:

 • właściwości naturalnych olejków umożliwiają głęboką penetrację w drewnie i związaną z tym wysoką ochronę
 • zachowanie naturalnej struktury i faktury drewna – lazura nie tworzy powłoki na drewnie,
 • doskonała ochrona przed czynnikami atmosferycznymi oraz promieniowanie UV,
 • wystarczy jedna warstwa specjalna kompozycja sprawia, że odpowiada ona 2 - 3 warstwą tradycyjnych lazury,
 • szybkie wysychanie dzięki specjalnej kompozycje, zwykłe oleje schną kilka razy dłużej,
 • powłoka paroprzepuszczalna, dzięki czemu drewno "oddycha" bez ograniczeń – nawet pozostałości wilgoci wyparują,
 • wysokie zdolności rozprowadzania (ok. 15 m2 / l; 20 m2 / l, w przypadku gładkich powierzchni lub mniej chłonny gatunków drzew),
 • nadaje się do zabawek i mebli dla dzieci,
 • prosta naprawa i odnowienie powłok starych lub uszkodzonych.

Nanoszenie:
Pędzlem, wałkiem w temperaturze 10-25 °C. Nie wsiąknięte resztki lakieru po 10-20 minutach zetrzeć suchym pędzlem lub szmatką. Do zastosowań na zewnątrz zaleca się 2 warstwy (malowanie pędzlem), we wnętrzach 1-2 warstwy.

Dostępne opakowania:
0,75 L, 2,5L

Wydajność teoretyczna:
Około 15m2/l na jedną warstwę. Wydajność zależy od zdolności absorpcyjnej i sposobu wykończenia powierzchni drewna. Zdolność rozprowadzania jest wyższa - ok. 20 m2 / l w przypadku gładkich powierzchni lub mniej chłonny gatunków drewna

FARBY WODNE (V2045)

Drewno

Dział produktów do drewna

więcej ...

Przemysł

Dział produktów dla przemysłu

więcej ...

Budownictwo

Dział produktów dla budownictwa.

więcej ...