Colorlak

W roku 1925 inż. Kirschner założył w Starym Mieście niewielki zakład chemiczny. Firma produkowała farby od roku 1929, a po II Wojnie Światowej stały się one głównym programem produkcyjnym. Firma rozwijała się intensywnie, a w roku 1993 została przekształcona w spółkę akcyjną COLORLAK.

Jesteśmy aktualnie największym w tej branży czeskim producentem i dostawcą farb oraz materiałów pokryciowych. Nasza grupa COLORLAK obok głównego zakładu produkcyjnego w Starym Mieście w Czechach posiada następny zakład produkcyjny w Bílovicach i także kilka firm handlowych. Spółka akcyjna Panter Color a.s. należy do największych hurtowych sieci dystrybucyjnych farb i lakierów w Republice Czeskiej. Klienci mogą korzystać nie tylko z sieci zwykłych sklepów z farbami i lakierami, ale mniejsze ilości odbierać także w specjalistycznych sklepach sieci SVĚT PROFI BAREV. Na Słowacji sprzedaż i dystrybucję zapewnia nasza spółka zależna COLORLAK SK s.r.o., za pośrednictwem magazynów dystrybucyjnych w Banskej Bystricy i Spišskej Novej Vsi. Firma COLORLAK SK, s.r.o. prowadzi zarazem sieć sklepów FEB i ColorProfi, w której marka COLORLAK jest w pełni reprezentowana. Zakład EKOLAK, s.r.o. w Bílovicach jest nastawiony na produkcję farb wykończeniowych do zastosowania we wnętrzach oraz w systemach elewacyjnych i ociepleniowych. Umacniamy naszą przodującą pozycję nie tylko na rynku krajowym, ale też za granicą.

Produkujemy szeroki asortyment farb i lakierów do drewna, metali, betonu i podłoży mineralnych. Nasza produkcja obejmuje również farby w spray’u, rozpuszczalniki i inne preparaty pomocnicze. 65% produkcji jest przeznaczone dla użytkowników detalicznych. Do najczęściej sprzedawanej grupy wyrobów należą lakiery lazurowe typu ProDřevo (do drewna), farby podkładowe i nawierzchniowe typu ProKov (do metalu) oraz lakiery, farby nawierzchniowe i jednowarstwowe typu Univerzál (uniwersalne). Specjalnością firmy są farby w spray‘u i wyroby typu ProBeton (do betonu). Typ ProInteriér (do wnętrz) zawiera białe i stonowane farby malarskie. Do najsilniejszych trendów w zakresie farb zalicza się wprowadzenie uniwersalnego systemu kolorystycznego Multicolor 2001. 35 % produkcji dostarczamy na rynek przemysłowy. Nasze produkty są przede wszystkim stosowane w przemyśle budowy maszyn, przemyśle przetwórstwa drewna, budownictwie, jak i do malowania poziomych znaków drogowych. W połączeniu z własną bazą badawczo-rozwojową możemy elastycznie reagować i zaspakajać potrzeby klientów. W tym celu przystąpiliśmy również do uruchomienia przemysłowego automatu do mieszania farb, który umożliwia produkcję farb w dowolnej skali kolorów w ilości już od 5 kg w terminie do 24 godzin.

Zakład macierzysty w Starym Mieście jest kompleksem produkcyjnym, w którym wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i procedury. Nasza spółka oferuje oprócz produkcji standardowej również możliwość wykorzystania nowoczesnych mocy produkcyjnych przy pakowaniu różnych wyrobów do opakowań typu spray, które możemy również wytwarzać na podstawie dostarczonej procedury. Do świadczonych przez nas usług należy również usuwanie starych powłok malarskich z powierzchni metali oraz regenerowanie zużytych rozpuszczalników.

Stałe utrzymywanie wysokiej jakości produkcji z uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego jest główną cechą naszej strategii. Dowodem na to jest uzyskanie logo Responsible Care, które jest znakiem właściwego prowadzenia działalności gospodarczej w chemii. Od roku 1996 jesteśmy również posiadaczem certyfikatu systemu zarządzania jakością ISO 9001 a od roku 2002 również certyfikatu systemu zarządzania środowiskiem naturalnym ISO14001.

W ramach wsparcia sprzedaży prowadzimy seminaria handlowe, szkolenia, prezentacje i bierzemy udział w wystawach specjalistycznych i targach. W celu eliminowania wpływu na środowisko naturalne kształcimy klientów, dystrybutorów i użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania z naszych produktów. Nasza firma sponsoruje wiele imprez sportowych i akcji kulturalnych. Część darów sponsorskich jest również przeznaczona na konserwację zabytków i pomoc w działalności organizacji niedochodowych w sferze charytatywnej i ochrony przyrody.

     

Drewno

Dział produktów do drewna

więcej ...

Przemysł

Dział produktów dla przemysłu

więcej ...

Budownictwo

Dział produktów dla budownictwa.

więcej ...